1. veebruar 2011

Loovuse arendamise päev Nõval

Peale jõululaata tekkis meil Talli-Anniga kahepeale idee, et võiks ju aidata teistel ka midagi nikerdada. Ülesanne oli tegelikult keeruline. Alustada tuli lasteaia lastega, jätkata põhikooli lastega ja siis lõpetada kooli personaliga. Arutasime asja ja otsustasime, et peaks ikka läbiv teema ka olema. Selleks sai fimost rahvuslike lillede tegemine märkide, käekettide, kõrvarõngaste vms jaoks. Teiseks läbivaks teemaks laste puhul said puidust helmed ja puuvillase lõngaga punumine. Muul juhul oli teemaks "tee, mida tahad". Panen nüüd siia hulga pilte koos mõningate kommetaaridega. Kahjuks ei olnud aega koguaeg pilti teha ja keegi õnneks ikka veidi klõpsutas ning midagi on. Seega vabandan pisikese udususe pärast, aga olulisem on tänane meeleolu kohapeal. Nägusid ei ole, sest mul pole luba nende pilte üles riputada :)

Alustame siis algusest. Lasteaias olid teemaks puidust helmed ja kumminöör. See poiss sai õnnelikuks leopardimustrilise käeketti omanikuks ja kõige suuremad hitid olid lilledega ümmargused käeketid kumminööril. Kindlasti pidi olema lisatud ka punane lips. Ühel pildil küll lips puudub, aga muidu oli see ääretult oluline :)


Samal ajal valmisid ka juba esimesed fimod. Tulid sellised omamoodi rahvuslikud lilled. Täpselt sellised nagu kellegil parajasti tuli. Esimene panni täis sai natuke üleküpsetatud ka  :) Nende viimistlemine tuleb veel ette võtta. Kahjuks selleni täna ei jõudnud, aga Talli-Anni abiga saab ka see tehtud. Tuli väga põnevaid mustreid nagu fimoga ikka.Lisaks valmisid ka poiste poolt tehtud punutud käeketid. Väga lahedad poisid - ei ole probleemi- teevad ära ja ma usun, et tegelikult meeldis neile ka. Polnud ninnu-nännu tüdrukute pärli värk. Pildile on jäänud ka üks lasteaia käekett :)  Neid käekette oli tegelikult rohkem. Oli ainult mustaga, oli musta-roosa kombinatsioone ja kõik valmisid 6.-8. klassi poiste poolt.Valmisid ka minu kavandi järgi veiniklaasi kaunistused

Üks heegeldatud kee pärlikodadest - mul on nii kahju, et ma valmis tööst ei jõudnud pilti teha. See oli tõeliselt kaunis. Valge kee väikeste punaste seemnehelmestest täpikestega. Tegelikult valmis üks ilus siniste ja läbipaistvate seemnehelmestega heegeldatud käekee ka, aga sellest ei jõudnud pilti teha.


Vahepeal said pisemad lapsed veel oma nägemise järgi endale käekette, kaelakeesid lükkida ja kõrvarõngaid teha. Aitasime kinnitada ja valmis olidki. Lisaks tuli veel üks hematiidist kaelakee, mis oli väga täpselt tegelikult ette tellitud. Natuke siis ühel pildil paistab ka selle tegemist. Nii tore on ju kui väike poiss teeb oma vanaemale kõrvarõngaste ja kaelakee komplekti. Tore on just see, et ta ise tahab kinkida.Minu õhulise ja õrna traadiväänamise kavandi järgi hakkas valmima swarovskitega kaelakee. Kahjuks valmis ei jõudnud, aga materjali ja vahendid said kaasa pandud. Ootame huviga tulemust. Natuke on näha pildil töö valmimist.


Siis valmis veel üks traadile pandud valgete pärlitega kee. Tegijal oli endal kindel visioon ja mulle tulemus väga meeldis. 
 
Lisaks veel üks türkiissinistest helmestest kee, mida planeeriti pikalt ja muudkui jälle võeti lahti ja siis mindi uuele katsele.
Selline päev oli siis täna - mõned valminud tööd ei jäänud kahjuks pildile, aga ma loodan, et omanikule rõõmu pakuvad ikka. Oli tore ja teinekordki võib asja ette võtta. Võib-olla mitte enam stiilis "tee, mida tahad", aga põhimõtteliselt ühe läbiva teemaga võiks teha küll. Olid põnevad 6 tundi Nõval :)
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar