12. november 2012

Siq savist asjad

Väike võlg jälle üleval - ehk siis postitus oma valminud savitöödest.
Hakkan siis algusest peale.

See esimene tass oli selline katse-eksitus meetodil tehtud. Ei teadnud veel täpselt mida ja kuidas tegema peaks. Kuidas välja tuli? - no eks iga üks saab ise hinnata.  Tassi värviks on türkiissinine kraklee (ehk mõraline)
Tass on endale uue omaniku juba leidnud.

Järgmisena proovisin veel ühte tassi teha. Kai käest olin saanud juba natuke õpetussõnu ja seekord siis tuli välja selline. Värvideks siis  sisu ja ülemine serv antiikvalge ja väljast öösinineKa see tass on endale uue omaniku leidnud!

Edasi mõtlesin teha mõned praktilised asjad koju. Kõigepealt üks vaas. Lihtsalt mainin, et see kujutis mis vaasi peal on näeb küll välja nagu R täht, aga see tuli kogemata :) . Värvideks antiikvalge ja avantüriin 

Järgmisena tuli salfakate hoidja. Kunagi ei ole kodus sobivat asja milles neid hoida ja lauale asetada - või vähemalt minul ei ole. Värvideks terra ja pudeliroheline

Nii ja viimaseks katsetasin erivärviliste savide kokkusobitamist. Pildil olevad küünlaalused on valge ja musta savi ribadest kokku pandud ja kaetud läbipaistva läikiva glasuuriga. Algselt oli üks suurem veel, aga sain omal käel tunda kui haprad on toorest savist asjad (ehk siis kui ei ole eelpõletusest läbi käinud)
Need on endale uue omaniku leidnud!

1 kommentaar:

  1. Tubli, Siku, jõudsimegi Sinu postituse ära oodata. Tööd on igati ilusad ja südamega tehtud.

    VastaKustuta