26. veebruar 2014

Vaasid, tass ja mõned elukad :)

Mul valmisid mõned keraamilised esemed natuke aega tagasi ja nüüd ma räägin nendest pikemalt. :)

Mitte ükski kasutatud glasuuridest ei tulnud välja nii nagu ma ette kujutasin. :D Ma üldiselt ei oota mingit kindlat tulemust.... Aga täitsa põnev oli, et kõik tulid teistsugused. 

Miks teistsugused? Kehv googeldamine ehk siis otsingu tulemusel oli glasuuri värvus teistsugune, kui reaalne tulemus. Kasutasin erinevaid savi tüüpe, mis tähendab, et ka glasuurid toimivad nende peal erinevalt. Asukoht ahjus mõjutab... Mis tehnikaga glasuur on peale kantud ja kui paks kiht jne. Ühesõnaga mõjutavaid faktoreid on mitmesuguseid.   

Ma tegin kolm vaasi ussitehnikas. Esimesest vaasist ma juba olen siin varem rääkinud. Ausalt öeldes, ma ei mäleta, miks ma tegin need nii ebakorrapärased.  Aga need oli meelega nii tehtud. Ma üritasin valida julgeid toone, et vaasid tuleks ikka erilised. Muidugi ma natuke ehmatasin ära, kui neid esimest korda valmiskujul nägin, sest no selline tulemus mu eesmärk ei olnud. Päris sama glasuuride kombinatsiooni ma vist enam ei kasuta... Lisaks tooksin välja, et kasutasin  vaasidel sama glasuuri kariibi. Ühel juhul pealekantud pintsliga ja teisel valasin glasuuri sisse. Näiteks punane glasuur  ei tulnud välja punasena, nagu ma ootasin. Tassi peal olen sama punast tooni kasutanud... Tulemus oli päris erinev.
Niisiis kaks ussitehnikas vaasi. Nagu ma ütlesin tegin need meelega ebakorrapärased. Tagant järgi teeks vist veel ebakorrapärasemad , sest tundub et tegin seda liiga ettevaatlikult. Kui juba teha hull vaas, siis ikka täiega hull.  
Vaas 2 (paremal): väljast kaetud punasega, seest kariibiga.


Vaas 3 (vasakul):  väljast kaetud kariibi ja seest liustikuga.

Veel tegin ühe tassi. Ma tahtsin teha kahe sangaga tassi ja sellise laeva meenutava kujuga. Tegin oma elu raskemaks tehes päris palju täppe tassi kehale. Nende tegemine ei olnud iseenesest raske, aga hiljem glasuurimine võttis ikka tükk aega.  Lisaks siis sangad, mis valmisid ühe teise tassi ülejäänud osast, sest mulle tundus, et mina saaks seda detaili kasutada. Muidugi sama glasuur toimis sangadel ja tassi kehal erinevalt, kuna kasutasin erinevaid savi tüüpe. 
Tass: sangad, täpid ja jooned ning seest punasega, ülejäänud mustaga.

Veel tegin õõnesvormid. Mul oli ideede kriis ja lõpuks tegin šablooni lihtsalt juhuslikult pliiatsiga jooni tõmmates. Tulemus oli see, et mulle lahkelt öeldi, et mu töö meenutab põletikus kõhunääret. Ma ei olnud nõus tunde kulutama põletikus kõhunäärme tegemiseks ja selle tõttu ma lisasin ogad. Ja ristisin oma looma dinosauruseks. Lõpuks mulle tundus, et mu dinosaurus jääks üksikuks ja tegin kaks pisikest dinosaurust talle seltsiks. Neid kutsutakse ka draakoniteks, aga ma jään selle juurde, et need olevused on mõeldud dinosaurustena. Läbipaistev glasuur praktiliselt põles välja ja kroomrohelist, kas ma panin liiga õhukeselt või siis see konkreetne savi ei armasta glasuure.
Dinosaurused: keha osa läbipaistev ja ogad kroomrohelisega. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar