28. jaanuar 2015

Midagi õue
Ats postitas natuke aega tagasi pildi minu tegemiste kohta. Mõtlesin täna, et kirjutan ja seletan mis elukas see nüüd on ja miks ma selle üldse tegin.Ma pidin välja mõtlema mingi keraamilise asja, mida ma saan panna näiteks õue. Märksõnad millest ma pidin lähtuma olid järgmised: keskkonna keraamika, vabavorm ja fantaasia.


Asi ei pidanud tulema ka praktiline, seega piiranguid mul põhimõtteliselt ei olnud :) Põletusviisi võisin vabalt valida.

Ma tahtsin teha midagi, mis on eriline ja mida suure tõenäosusega sa igas aias ei kohta. 

Mina otsustasin teha draakoni. Ma ei teinud skulptuuri, vaid tegin ainult teatud kehaosad valmis ning kasutan õues olevat küngast draakoni kehana.  Õue viin oma draakoni ainult kevadel, suvel ja sügisel. Ma valisin põletusviisiks raku põletuse, mistõttu ma ei julge seda miinuskraadidega õue panna. Samas ma ei julgeks talvel ka kõrgkuumuses käinud asju välja jätta.


Olgugi, et praegu on talv ma mõtlesin, et ma siiski üritan natuke pildi peal näidata, kuidas mu draakon peaks  õues välja nägema.

Leidsin ühe lumehange.... .......ja asusin oma draakonit õue laskma ;)

Ja selline näeb välja minu draakon või lohe.

 Praegu on ta väike, aga ma plaanin seda draakonit oga haaval edasi kasvatada. Loodetavasti õnnestub, mul veel raku põletusest osa võtta ja ma saan oma draakoni suureks kasvatada. Ma kasutasin raku põletust ja ainuke glasuur, mida ma kasutasin on raku punane ning see "must" pind on raku põletuse protsessi käigus tekkinud. Ogad ja silmad tulid välja täpselt nii nagu ma seda ettekujutasin. Eesmärk oligi tugev punase ja musta kontrast. Must pind on see, mille ma meelega jätsin glasuuri alt välja. Mina ise olen väga rahul ning kindlasti tahan teisi asju ka tulevikus raku põletusega põletada :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar