7. märts 2015

Ahjust tulid mõned asjad

Me tegime 2012 aasta sügisel päris palju asju savist. Suurema osa saime ka täitsa valmis. Osad asjad käisid küll eelpõletuses ära ja said glasuuritud, kuid siis jäi glasuurpõletusse minek venima ja venima ja venima.... Täitsa uskumatu, kuidas aeg ikka lendab.:) Nüüd veebruari lõpus jõudis enamus nendest asjadest glasuurpõletusse.


Täitsa põnev oli. Aega ikka läks üpris palju mööda enne kui ma sain need asjad põletatud ja päris täpselt enam ei mäletanud, mis glasuure ma kasutasin. Lisaks ma olen vahe peal natuke rohkem teadmisi saanud, kuidas midagi savist teha ja seda ka glasuurida.

Põhjus, miks ma need ikkagi ära põletasin on väga lihtne. Tol aja hetkel me oskasime selliseid asju teha ning kulutasime nii aega, kui ka savi/glasuure selle jaoks. Tundus raiskamine, neid mitte põletada. Lisaks sain ikkagi põletuse kogemuse ja lihtsalt sellised suuremad glasuuriproovid.

Tegelikult kõik tuli välja.  Ja küll ma ka neile asjadele koha ja kasutuse leian. Ausalt öeldes pole ka mõtet väga nende kallal nuriseda, tegime nii nagu me siis oskasime.

Minu kõige esimene teekannu katsetus...Glasuuriga ma olen enam-vähem rahul, just selle punakama tooniga. See on ainuke asi, kus see glasuur sai vist natukenegi õige tooni kätte, sest savi ise on tumedam ja lehtede peal oleva glasuuri sõi savi täitsa ära.Tehniliselt, mitte nii väga hea teostus. Ja kannu juurde tegin ka kaks tassi.Siis ma tegin komplekti 3 kaussi. Punane läks siin täitsa roosaks...eks ma pean katsetama selle glasuuriga edasi, mulle hetkel tundub, et see lihtsalt sai liiga lahjalt peale kantud. Roheline glasuur tuli minu meelest õigesti välja. Sama asi juhtus ühe suure vaagnaga.

Ma panin teekannu kaane siia võrdluseks. Ma kasutasin erinevat savi, aga sama glasuur Valgel savil jäi roheline paremini ja tumedal savil punane glasuur..


Siis ma tegin topsikuid ja veel ühe vaagna. Kasutasin neil läbipaistvat glasuuri...eks ma üritasin savi tooni jätta nähtavale, aga ega see väga ilus nüüd küll välja ei tulnud.
Tegelikult siis kui ma neid asju tegin olid need topsikud mõeldud küpsetusvormidena, aga ma enam nii ei arva.


Siku tegi ka kaks asja: kaussi ja tassi. Kauss on tehtud mustast ja valgest savist.Tegelikult tulid kõige paremad asjad välja Karl Stefanil. 2012 aastal oli ta ikka päris väike ja eks me aitasime ka natuke, aga suurema osa tööst tegi tema ja ka glasuuris kõik ise. Valis asjad, mida ta tahtis teha ja ka glasuurid, mida kasutada. Päris tubli töö!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar