8. veebruar 2016

Haapsalu salli koolitus

Olen juba mõnda aega kätt proovinud Haapsalu sallide kudumisega. Põhimõtteliselt tuleb välja küll, aga alati jääb midagi nagu ikka kripeldama. Seega kui ma nägin Haapsalu salli koolituse reklaami, siis oli see täpselt see mida mul vaja oli.

Koolitus oli 2 päevane ja selle raames tegime mini Haapsalu salli algusest lõpuni valmis. See tähendas: kõigepealt tegime põhiosa - oli nuppe, oli viiest viieks "ämblikud" - ehk siis piisavalt detaile, mille kallal sai iga üks pusida. Järgmiseks räägiti meile üksipulgi lahti kuidas käib äärepitsi silmuste arvu arvutamine. Isiklikult minu jaoks oli see varasemalt üks päris paras pähkel, millest ma üdini läbi ei olnudki närinud. Nüüd aga olen lootust täis, et edaspidi on lihtsam :)
Silmuste arv käes, kudusime 2 äärepits. See oli õnneks selline hea lihtne muster - oli lausa rõõm kududa.

Nii nüüd siis olid tükid kõik valmis ja hakkasime seda kõike kokku õmblema. Kui esimese pitsi külge õmblemisega ma võin veel rahule jääda - vist ainult 1 silm jäi lõpuks, mida oli vaja kuhugi vahele ära peita, siis teise äärepitsiga kahjuks nii hästi enam ei läinud. Lõpus sai ikka parajalt pusitud, et kõik äärepitsi silmusel oleksid ilusti jaotatud ja ei oleks nö loomingulist puntrasse ajamist:P.

Sealt edasi oli juba lihtne - äärepitsi otsad kokku ja pessu ning sealt juba venitusse.

Kogu koolitus oli minu jaoks äärmiselt positiivse tundega. Kõik olid nagu omad, mis siis et ma inimesi esimest korda kohtasin. Suur osa sellel hea tunde tekkimisel oli muidugi koolitajal - Liina Reesil. Mina soovitan soojalt antud koolitust kõigile kes tahavad saada täpsemaid teadmisi Haapsalu salli kudumisest, tehnikatest ja loomulikult ka ajaloost. Ja loomulikult - suur suur aitäh selle koolituse läbiviimise eest.

Aprillis juba uus koolitus tulemas - vaata täpsemalt http://liinarees.blogspot.com.ee/

Ah ja - pilt tehtud tööst on mul ka olemas.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar